هاسِب همدلان آینده‌نگر سیستان و بلوچستان

شورای‌عالی تشكل‌های اجتماعی فعال در سيستان و بلوچستان

اخبار

نگهداری آب در باهوکلات

کشاورزان صیفی کار آب رودخانه در مسیر رودخانه باهوکلات در روستای دور با همکاری مردم گونی های پر از خاک را برای نگهدای و ممانعت از هرز روی آب استفاده می کنند.   آب ذخیره شده  برای شرب احشام وکشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.  تنها در جریان سیل سال گذشته استان سیستان و بلوچستان بیش از یک میلیارد متر مکعب آب شیرین که ارزنده ترین سرمایه این استان است، از دست رفت. طرح های آبخوان داری مطالعه شده ای در استان وجود دارد که هزینه اجرای آنها نزدیک به هزار میلیارد تومان براورد می شود.
سازمان های مردم نهاد و همزیستی در جهان پساکرونا

*دکتر محمدرضا واعظ مهدوی- عضوگفتمان اجتماعی مسلمانان، انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، بنیاد ملی پزشکی ایران و بنیاد همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان؛هاسب ( سمن) * علی شعبانی- دانش آموخته علوم سیاسی و فعال اجتماعی   
کرونا را شکست می‌دهیم

تصاویری از کارگاه توانمندسازی تولید گان و ماسک و لوازم ضروری محافظتی در برابر ویروس کرونا برای پرستاران ، پزشکان و سایر پرسنل بیمارستانی در منطقه چابهار :  کارگاه حاضر توسط بنیاد خیریه دکتر مجتهدی تاسیس شده و مجموعه‌ای از ست‌های کامل پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی را برای پرسنل اتاق عمل و پرستاران و پزشکان تولید می‌کند و به رایگان در اختیار گروه‌های نیازمند قرار می‌دهد و یا با قیمت سی تا ۴۵ هزار تومان به بخش خصوصی و سایر بنیادها می‌فروشد.
مرمت سیل‌بند شهرستان قصرقند

پس از وقوع سیل اخیر استان سیستان و بلوچستان، گزارش‌هایی مبنی بر آسیب‌دیدگی شدید سیل‌بند شهر قصرقند به دست مجموعه‌ی هاسب رسید. میزان تخریب این سیل‌بند به نحوی می‌باشد که پیش‌بینی می‌شود با بارندگی‌های بعدی در این منطقه احتمال جاری شدن سیل به میزان بالایی وجود داشته باشد. سپس برآورد شد که برای تعمیر و بازسازی مجدد آن، به 1۰ تن گابیون نمره ۳.۵ احتیاج است که ارزش هرکیلو گابیون برابر با ۱۳هزار تومان، و جمعا ۱۳۰ میلیون تومان می‌باشد. در همین راستا با همت بلند موسسه مهرگیتی و سرکار خانم گیتی‌نژاد، خریداری توری گابیون مورد نیاز تامین اعتبار شد، و سفارش آن داده شد تا کار تعمیر سیل‌بند به سرعت انجام پذیرد تا از پیشاپیش از وقوع شرایط حاد آتی برای مردم عزیز قصرقند جلوگیری شود.
پنجمین جلسه خیرین مدرسه ساز کشور

گزارشی از ساخت مدارس و نگرش این بنیاد در ساخت مدارس با مشارکت مردم بومی و ارتقای زیست بوم در کنار مدارس با استفاده از توسعه سرمایه اجتماعی، سنجش مربی گری، مهارت های نرم و ایجاد آمادگی برای شغل و حرفه را ارائه کردند.  گروه جهادی السابقون شرح مختصری از اقدامات انجام شده این گروه در خصوص دانش افزایی معلمان در شهرستان استان را ارائه نمودند.
چهارمین جلسه خیرین مدرسه ساز کشور

آقای دکتر واعظ مهدوی ضمن بیان اهداف کارگروه به برخی اقدمات صورت گرفته، بازدیدهای انجام شده توسط کارگروه نهایی سازی لیست 200 پروژه، اصلاحات انجام شده در برخی از پروژه ها با استفاده از اطلاعات سرشماری خانوارهای روستایی در طی سال های 85، 90 و 95 و نیز مشکلات خیرین در خصوص اتمام پروژه های خیرین پرداختند. ضمنا از تلاش سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور در تامین منابع مناسب برای مدرسه سازی در استان تشکر کردند.
سومین جلسه خیرین مدرسه ساز کشور

گزارش سومین جلسه جامعه خیرین مدرسه ساز کشور جهت اجرایی نمودن ساخت 200 مدرسه از سند جامع توسعه فضاهای آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان بدین شرح است: آقای دکتر واعظ مهدوی گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص بند 3 مصوبات دومین جلسه با موضوع مسائل و مشکلات خیرین در خصوص سهم دولت در پروژه های خیرین را داشتند. سپس آقای اربابی به تفضیل اقدامات انجام شده در خصوص پروژه های موسسه مهر گیتی، انجمن حامی، مجمع خیرین مدرسه ساز سراوان سرباز فنوج و موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری را ارائه نمودند در ادامه جناب آقای مطهری و ملک زاده به بیان مشکلات در این خصوص پرداختند.
دومین جلسه خیرین مدرسه ساز کشور

در راستای اجرای برنامه های کارگروه آموزش و مدرسه سازی هاسب جلسه ای روز یکشنبه مورخ 24 شهریورماه 1398 ساعت 7:30 صبح در محل مجمع خیرین مدرسه ساز کشور بمنظور دستیابی به نحوه اجرای 200 مدرسه تقبل شده توسط مجمع خیرین برگزار گردید.
اولین جلسه خیرین مدرسه ساز کشور

در راستای اجرای برنامه های کارگروه آموزش و مدرسه سازی هاسب جلسه ای روز سه شنبه مورخ 12 شهریورماه 1398 ساعت 7:30 صبح در محل مجمع خیرین مدرسه ساز کشور بمنظور دستیابی به نحوه اجرای 200 مدرسه تقبل شده توسط مجمع خیرین برگزار گردید.
  • 1